СТС / Медіа / Стрічка новин / 02.04.2019 Сакури на Закарпатті почнуть квітнути вже за два тижні, — Облгідрометцентр

02.04.2019 Сакури на Закарпатті почнуть квітнути вже за два тижні, — Облгідрометцентр

Стосовно першого – так прогнозує начальник Закарпатського обласного центру з гідрометеорології Василь Манівчук. Початок цвітіння сакур в Ужгороді можна очікувати 10 – 14 квітня.

Попри те, що нам, пересічним людям, весна-2019 здається холодною, синоптики запевняють: стійкий перехід температури за +50 С спостерігається на півтора-два тижні раніше за багаторічні строки. Через це, за агрометеорологічними розрахунками, плодові дерева у краї почнуть квітнути раніше: слива і черешня – уже з наступного тижня в низинних районах і 11 – 13 квітня в передгірних; груша – відповідно 6 – 10-го й 13 – 18-го. Цвітіння вишні та яблуні варто чекати в другій половині місяця. А от кущі форзиції (золотий дощ) в Ужгороді вже з початку цього тижня рясно вкрилися жовтими квіточками, розпустилися подекуди й абрикоси.
Однак у першій декаді квітня ще очікуються заморозки до -1. Сильних опадів у цей період не передбачається, і це добре, як і відсутність різкого потепління, бо в горах накопичилися великі запаси води у вигляді снігу. Хай собі сходять помаленьку. До речі, на понеділковій апаратній нараді в ОДА Василь Манівчук попередив: лавинонебезпека зберігається. Більше того, сніг через танення дуже ущільнився, тож якщо накриє людину навіть шаром у 20 сантиметрів – самотужки з-під нього вже не вибратися. Тому в «дикі» гори зараз краще не ходити.