СТС / Медіа / Стрічка новин / 17.02.2021 ЄС уточнив деталі відновлення безвізових поїздок для українців

17.02.2021 ЄС уточнив деталі відновлення безвізових поїздок для українців

Поїздки в межах дії безвізового режиму між Україною та країнами Європейського Союзу не будуть доступні протягом ще кількох місяців, але все може змінитися з початком вакцинації в Україні. Про це заявила посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, передає «Інтерфакс-Україна».

За її словами, останнім часом ситуація з коронавірусом в Україні змінилась на краще.

«Оскільки українці їздять без віз до Шенгенського простору, це не тільки питання Німеччини, це питання всіх країн в Шенгенському просторі. Ми, як посольство, вже мінімум чотири рази заповнювали анкету про ситуацію в Україні, і, в принципі, остання анкета була досить позитивна , тому що тут ситуація зараз краща, ніж в Німеччині», – сказала Фельдгузен.

Вона наголосила, що все ж найближчим часом чекати на відновлення безвізових поїздок не варто. Проте Фельдгузен, не уточняючи деталей додала, що посприяти цьому може початок вакцинації в Україні, яка позитивно впливає на динаміку захворюваності.

«Але ми дивимося не тільки на два останні тижні, тому що дати дозвіл, а через два тижні забрати – це теж погано. Я боюся, що це буде ще кілька місяців, але початок вакцинації буде допомагати», – додала дипломатка.

Нагадаємо, що з 2021 року українці, незважаючи на діючий безвіз, повинні попередньо отримувати дозвіл на поїздку до країн Європейського Союзу.

ЄС запровадив Європейську інформаційну систему авторизації подорожей (ETIAS), це означатиме зміни до умов безвізових подорожей до ЄС для громадян третіх країн, зокрема України, Австралії, Бразилії, Великої Британії, Канади, США та Японії.

Таким чином із 2021 року перед поїздкою до Європейського Союзу українці повинні:

  • подати онлайн-заявку для отримання дозволу на перетин кордону: цей процес триватиме декілька хвилин, якщо у правоохоронних органів не буде застережень;
  • за кожну заявку потрібно сплатити 7 євро комісії, для людей до 18 років і старших за 70 років – отримання дозволу безкоштовне;
  • дозвіл буде дійсним протягом 3 років чи до завершення дії проїзного документа – тобто дозвіл не потрібно буде отримувати перед кожної поїздкою.

«Попередня авторизація дозволить Європейському Союзу завчасно ідентифікувати осіб, що можуть становити міграційну/безпекову загрозу та значно підвищить безпеку зовнішніх кордонів ЄС. Нова система також дозволить суттєво зменшити кількість відмов у в’їзді до ЄС безпосередньо при перетині кордону, адже подорожуючі будуть знати завчасно чи не має у держав-членів ЄС застережень щодо їхньої поїздки», – пояснили в Місії України.

Ситуацію ускладнила ще й пандемія коронавірусу, через яку ЄС створив додаткові обмеження на в'їзд – Україну включили до «червоної» карантинної зони.

Певним категоріям людей дозволили в'їзд до Євросоюзу. Щоправда, усі мають дотримуватись умов, зазначених у кожній країні. Зокрема, деякі держави вимагають після прибуття відбути самоізоляцію, інші – показати негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус.

Українські заробітчани можуть в’їжджати на територію ЄС, якщо вони мають робочі візи або посвідки на проживання.

До ЄС можуть в'їжджати ще низка категорій людей. Вони теж зобов'язані дотриматись умов, які передбачає кожна країна. Здебільшого це обов'язкова самоізоляція або негативний ПЛР-тест.

За словами президента України Володимира Зеленського, Європейський Союз підтвердив відсутність загроз для дії безвізового режиму з Україною та очікує, що його повноцінне функціонування відновиться після пандемії коронавірусу.

Автор Юрій Братюк